Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Psychologia: powiedz mi, jakimi kolorami się otaczasz, a powiem Ci, kim jesteś, czyli co oznaczają poszczególne barwy?

Psychologia: powiedz mi, jakimi kolorami się otaczasz, a powiem Ci, kim jesteś, czyli co oznaczają poszczególne barwy?

Kolory.

Inne podobają nam się bardziej, inne mniej - tak to bywa ze wszystkim w życiu. 

Czy którakolwiek z Was pomyślała kiedyś, że barwy, którymi się otaczamy chętniej, niż pozostałymi, to może być coś więcej niż zwykłe preferencje, gust? Okazuje się bowiem, że każdy kolor ma swoje ukryte znaczenie, które może powiedzieć nam wiele o charakterze osób wybierających go.

Dzisiejsza notka poświęcona będzie właśnie kolorom, ich znaczeniom i wszystkim, co z tym związane. Gotowa? Zaczynamy!

 

Biel to barwa symbolizująca czystość. Przynosi spokój i dobre samopoczucie. Łagodzi emocje. Jest to kolor chętnie wybierany przez osoby dynamiczne, samodzielnie kierujące swoim życiem, otwarte na nowe pomysły i plany.


Żółć kojarzy nam się z ciepłem, słońcem. Widząc ten kolor, stają nam przed oczami wakacyjne wspomnienia. Żółć wzbudza radość i pobudza do działania. Barwa ta polecana jest osobom skorym do unikania podejmowania decyzji.

 

Róż to barwa romantycznych spacerów i kolacji we dwoje. Pobudza organizm, zjednuje sympatię, sprzyja czerpaniu przyjemności z zabawy. Kolor ten wybierają osoby pewne siebie, lubiące ryzyko, spragnione miłości, ale także potrzebujące uwagi otoczenia i współczucia.


Pomarańcz to synonim radości, młodości, nowoczesności i otwartości. Sprzyja pogodnym myślom. Przywraca chęć do życia, zwiększa motywację do działania, podnosi poczucie własnej wartości. 


Czerwień przywołuje gorącą, płomienną miłość. Jest to kolor żywy, widoczny i pobudzający. Symbol ognia, ciepła. Wskazany jest dla osób ospałych, przemęczonych, pozbawionych woli walki, spragnionych sukcesu i doznań zmysłowych.


Niebieski dodaje lekkości, spokoju, relaksu, pobudza do pracy. Sprzyja samodzielności, wspiera intuicję, ułatwia podejmowanie decyzji. Poleca się go wyczerpanym psychicznie, potrzebującym spokoju i wypoczynku.


Zieleń wywołuje uczucie spokoju i bezpieczeństwa. Zwiększa optymizm, wiarę w siebie i innych. Zaleca się ją nadmiernie aktywnym, mający trudności z podejmowaniem decyzji i zachowaniem jasności sądów.


Fiolet jest niezwykle łagodną barwą. Ułatwia zrozumienie własnych potrzeb. Idealna jest dla osób pragnących zgody i miłości, ciszy i spokoju.


Brąz to ciepły, bezpieczny kolor. Sprzyja skrywaniu uczuć. Dobry dla osób spragnionych życiowej stabilizacji i bezpieczeństwa.


Czerń to magia, czar i tajemnica. Działa wspierająco, inspirująco, także ochronnie. Przeciwdziała niepożądanym zmianom. Wskazany dla niezależnych, opanowanych, pełniących funkcje kierownicze. 


Drogie Panie, jakimi barwami się otaczacie? Czy którekolwiek z cech, które przytoczyłam, zgadzają się ze stanem faktycznym? A może uważacie to za kompletny wymysł? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

 

Fotografia zapożyczona z Google Grafika, informacje potrzebne do notki zaczerpnięte ze specjalistycznych stron.Darcia94 17:25:24 27/03/2013 [Powrót] Komentuj